Młodociany kierowca - co to znaczy

Kim jest "młodociany kierowca"? Co to znaczy w ubezpieczeniach samochodu, że osoba jest młodocianym kierowcą? Jakie są konsekwencje ubezpieczeniowe dla młodocianego kierowcy?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodocianego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż standardowa polisa dla doświadczonego kierowcy.

"Młodociany kierowca" to osoba, która posiada mniej niż 26 lat lub ma prawo jazdy mniej niż 3 lata.

Młodocianego kierowcę jako właściciela pojazdu zgłasza się przy zawieraniu umowy ubezpieczenia na samochód. Na tej podstawie taki młodociany kierowca będzie dostawał zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy, które z czasem bezszkodowej jazdy będą rosnąć i osiągną nawet do 60% kwoty ubezpieczenia.

W przypadku spowodowania stłuczki, wypadku drogowego przez młodocianego kierowcę, jego szanse na bezszkodową jazdę maleją o ok. 20% rocznie.

Jeśli jesteś młodocianym kierowcą i szukasz rozsądnego ubezpieczenia OC dla Twojego samochodu to
wypełnij zgłoszenie


Skomentuj, zadaj pytanie:
Komentarze 1
    • 30 czerwca 2019

    Młodociany kierowca oznacza łepek za kólkiem, który nie skończył jeszcze 26 lat i nie liczą mu się zniżki. Młody kierowca nie ma też zniżek na ubezpieczenie.

W tym artykule: wiek młodociany kierowca, co znaczy młodociany kierowca, ile lat młodociany kierowca definicja, co to znaczy młodociany kierowca słownik.