Jak zweryfikować agenta ubezpieczeniowego

W internecie warto pilnować swojej prywatności. Poziom świadomości klientów ciągle się podnosi. Dotyczy to przede wszystkim transakcji finansowych, lub momentów gdy musimy udostępniać swoje dane. Również operacji i informacji jakie udostępniamy na naszej stronie.

Gdy Agent oferuje Ci polisę warto mieć pewność, że po drugiej stronie tranzakcji jest osoba uprawniona do tego typu operacji. Aby upewnić się mamy w systemie Agens.pl procedure weryfikacji Agenta. Tylko agenci zweryfikowani mają możliwość obserwowania naszych zapytań jak i składania ofert.

Dodatkowo, jeżeli weryfikacja dokonana przez Agens.pl nas nie przekonuje, Komisja Nadzoru Finansowego uruchomiła dostępny online rejestr agentów ubezpiecze­nio­wych, za pomocą którego możemy się upewnić się że naszym partnerem jest pełniący funkcje Agent ubezpieczniowy. Zgodnie z literą prawa agentem ubezpieczeniowym jest jednostka fizyczna (osoba na działalności, lub spółka prawna), która ma aktywną umowę agencyjną z towarzystwem ubezpieczeniowym i jest wpisany do rejestru agentów ubezpieczeniowych.

Poza osobami którzy są Agentami, bardzo często można spotkać osoby które są odrębnymi podmiotami zwanymi subagentami lub pracownikami agencji ubezpieczeniowej. Takie osoby nie są agentami ubezpieczeniowymi, ale osobami wykonującymi czynności agencyjne. Osoby Te mają również uprawnienia skladania ofert ubezpieczeniowych, rownieź w naszym systemie są zweryfikowani. Występuj one w rejestrze online jako “Pracownicy”.

Jeżeli mimo wszystko mają Państwo obawy że udostępnione dane, lub oferta składana jest przez osobę nieuprawnioną zachęcamy do kontaktu z nami w celu wyjaśnienia obawy.


Skomentuj, zadaj pytanie:
Komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

W tym artykule: weryfikacja agenta, KNF, agent zweryfikowany, OWCA.