Jak uniknąć kary braku aktualnego OC?

Powszechnie krążąca informacja jest taka, że OC zawsze się samo przedłuży a my dostaniemy tylko blankiecik do opłacenia. Niestety to nie jest zawsze gwarancją należy pamiętać o przypadkach w których to my będziemy musieli podjąć kroki w celu dokonania obowiązku opłaty OC.

Jednym z najpopularniejszych mitów jest twierdzenie że skoro auto “stoi” nieużywane nie ma potrzeby opłacania OC. Niestety tak nie jest I jest to najczęstszy powód kar nakładanych przez UFG na kierowców.

Według ankiety UFG wychodzi że świadomość kierowców jest dość niska w niektórych apektach. Dajmy na to że dobry wynik, bo blisko 87 proc. Ankietowanych jest świadoma, że samochód powinien być ubezpieczony co najmniej w tym samym dniu w którym jest auto zarejestrowane. Natomiast inne obowiązki nakładane na kierowców przez prawo są wysoce dyskusyjne.

Badania pokazują że blisko 25 procent właścicieli pojazdów nie zna przypadków w których nie dokonuje się automatyczne przedłużenie ubezpieczneia OC. Nowe prawo stanowi że w momencie zmiany właściciela nie następuję automatyczne przedłużenie na kolejny okres a jest ważne tylko do momentu trwania obecnej umowy. Nowa umowa powinna być ręcznie zmieniona przez nowego właściciela.

Kolejnym ważnym punktem na mapie wykroczeń, jest sytuacja gdy kierowca ma wykupioną polisę w płatności ratalnej, ale nie opłaci kolejnej raty. W prawie 40% przypadków gdy UFG nakłada karę dotyczy wyżej wymienionej sytuacji. Sytuacja jest poważna gdy blisko 4 miliony klientów korzysta z tego typu zakupu polisy, która rośnie w popularność w momencie gdy ceny OC są coraz większe.

System Agnes.pl daje możliwość klientom kontroli rat które mają zaplanowane poprzez wygenerowanie serii przypomnień z odpowiednim wyprzedzeniem o mijającej racie za ubezpieczenie. Dlatego korzystanie z narzędzi daje w przekroju całościowym kolejny ważny punkt, ponieważ poza wspraciem bezpośrednim Agenta przy cyklu sprzedaży jak I obsługi naszych ubezpieczeń będziemy mieli możliwość otrzymania przypomnienia gdy nasza polisa będzie wymagać akcji z naszej strony.

Jeżeli jesteś zainteresowany I poszukujesz systemu wsparcia zakupu I obsługi polis zapraszamy do rejestracji.

wypełnij zgłoszenie

Skomentuj, zadaj pytanie:
Komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

W tym artykule: ubezpieczenie OC, Kara, wykroczenie, UFG, system wsparcia, Agens.pl.