Jak sprawdzic swoje zniżki

Czy zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób są wyliczane nasze zniżki? Czy wiecie ile zniżek na ubezpieczeniu samochodowym macie i czy są one w prawidłowy sposób wyliczane? Warto wiedzieć czy ktoś nie podszył się pod nasze ubezpieczenie. W tym artykule opiszemy jak to zrobić.

Od ponad roku Towarzystwa Ubezpieczeniowe mogą weryfikować w systmie Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym wartości zniżek z OC i AC wszystkich klientów obecnych jak i na etapie ofertowania. Dzięki zbudowanej, przechowywanej i aktualizowanej bazie danych Towarzystwa i Agenci Ubezpieczeniowi mają możliwość sprawdzenia jaka zniżka danemu klientowi przysługuje i jakie mamy na swoim koncie zaliczone szkody. W przypadku znalezienie różnicy i zaliczonych szkód firmy ubezpieczeniowe wyliczają wyższą składkę. W takim przypadku propozycja i cena zwarcia nowej polisy bedzie wyższa. Obecnie większość agentów pracujących w firmach ubezpieczeniowych w momencie wyceniania polisy ma możliwość sprawdzenia on-line szkodowości klienta i odpowiednio naliczyć składkę. 

UFG daje również możliwość wystawienia także zaświadczenia o przebiegu ubezpieczenia. Zaświadczenie takie obejmuje okres ostatnich 5-ciu lat i zawiera dane na temat historii zawartych polis i przebytych szkód. W celu otrzymania zaświadczenia z UFG właściciel pojazdu powinien wypełnić wniosek na stronie UFG i przesłać fizycznie do Funduszu. W przeciągu 15 dni roboczych od otrzymania wniosku Fundusz przesyła wygenerowane zaświadczenie za pośrednictwem listu poleconego na adres kontaktowy.

Kolejną bardzo ciekawą funkcjonalnością. Z przechowywanej bazy danych mają również morzliwość korzystania osoby, które zostały poszkodowane w kolizji lub innym wypadku drogowym.

W przypadku gdy zakupiliśmy samochód lub inny pojazd mechaniczny i nie mamy informacji w jaki sposób i gdzie był ubezpieczony równiż UFG przychodzi nam z pomocą. Mamy możliwość w łatwy sposób otrzymać takie potwierdzenie.  W tym celu należy na stronie internetowej zapytania.oi.ufg.pl/zzp/login.do zarejestrować się poprzez podajnie swojego adres e-mail otrzymując dostęp do konta. Po aktywacji konta mamy możliwość wypełnienia formularza i w kilka kolejnych minut otrzymamy odpowiedź na pytanie emailem na wskazany adres.


Skomentuj, zadaj pytanie:
Komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

W tym artykule: UFG, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym, Zniżki OC, Ubezpieczenie OC.