Agens - informacja dla inwestora

Agens.pl jest to autorska platforma do wsparcia sprzedaży ubezpieczeń. Obecnie w zakresie usług znajdują się ubezpieczenia komunikacyjne, docelowo system jest przewidziany do obsługi wszystkich rodzajów ubezpieczeń. Nasz projekt jest skierowany zarówno do osób poszukujących ubezpieczenia jaki i do agentów ubezpieczeniowych, którzy poszukują klientów.

Agens.pl działa na zasadzie odwróconej aukcji internetowej. W tym wypadku wystawiającym zlecenie jest klient szukający ubezpieczenia. Następnie agenci ubezpieczeniowi składają propozycje za jaką mogą sprzedać dane ubezpieczenie. To od agenta i jego sprawności i dostępności ofert zależy czy będzie konkurencyjny wobec innych podmiotów. W ostatnim etapie następuje kontakt z klientem w celu potwierdzenia oferty i finalizacji ubezpieczenia. W pierwszym etapie naszego projektu skupiliśmy się na ubezpieczeniach komunikacyjnych, jednak w dalszych fazach rozwoju planujemy poszerzyć portfel ubezpieczeń na dowolny produkt ubezpieczeniowy. To co jest warte podkreślenia, to fakt że już na etapie MVP poprzez nasz system można ubezpieczyć dowolny pojazd od Fiata Multipla, poprzez skuter wodny do Quada.  Agens wspiera również proces obsługi posprzedażowej jak sam etap zawarcia umowy. W planach rozwojowych planujemy zbudować pełną platformę SaaS,  działająca w modelu abonamentowym i/lub prepaid.

 

Dodatkową bardzo ważną cechą systemu jest poszerzająca się gama funkcjonalności które mają na celu wsparcie codziennej pracy agenta. Zdajemy sobie sprawę, że to Agenci ubezpieczeniowi są naszym targetem i to oni muszą czerpać korzyści z używania naszego systemu, dlatego oprócz dostarczania klientów na ubezpieczenia planujemy rozwijanie funkcjonalności wspierających codzienna pracę agentów takie jak: Możliwość automatyzacji wyliczania stawek, dostęp do szablonów dokumentów, zarządzanie portfelem klientów (CRM) i wiele innych.

 

Bardzo dużą uwagę poświęcamy bezpieczeństwu systemu. Każdy agent jest zweryfikowanym podmiotem gospodarczym zarejestrowanym przez KNF. Dane użytkowników pozostają wyłącznie w systemie i nie są udostępniane na zewnątrz. Główną misją projektu jest ułatwienie klientom procesu zakupu ubezpieczenia, a agentom możliwości dotarcia do szerokiego grona potencjalnych klientów.

W obecnej fazie MVP jesteśmy na etapie zbierania wniosków z przeprowadzonego próbnego uruchomienia, jak i poszukiwania strategicznego inwestora z którym moglibyśmy zrealizować założone cele.


Skomentuj, zadaj pytanie:
Komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

W tym artykule: agens.pl, projekt, inwestor.